امروز شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
هدفگذاری تولید بیش از ۱۳ میلیون تن گندم در برنامه ششم
۱۳۹۶ اول مهر
ارسال لینک مطلب به :
لینک ثابت  |  نسخه ی چاپی  |  ارسال برای دوستان  |  نظرات
 

مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح گندم کشور از هدف گذاری وزارت جهاد کشاورزی برای تولید بیش از ۱۳میلیون تن گندم در برنامه ششم توسعه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا

اسماعیل اسفندیاری پور در همایش کشت پاییزه گندم که در جهادکشاورزی استان آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد:برای تولید ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزارتن گندم در برنامه ششم توسعه برای سال زراعی ۱۳۹۷ -۱۳۹۶ هدف‌گذاری شده است.

وی با تاکید بر اینکه سطح پوشش مزارع گندم دیم در کشور باید افزایش یابد تصریح کرد: ۴۵درصد اراضی به کشت گندم از نوع دیم و ۶۵ درصد به کشت آبی تعلق دارد.

مجری طرح گندم کشور با اشاره به پیش بینی میزان نیاز کشور به گندم افزود: تا سال ۱۴۰۴، ۱۴میلیارد و ۸۰۰ هزار تن نیاز تولید گندم کشور است.

اسفندیاری پور با اشاره به اینکه در سال زراعی ۱۳۹۰ -۱۳۹۲، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزارتن گندم خریداری شده است اظهار کرد: متوسط چهار ساله خرید گندم مازاد بر مصرف ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برای تامین آرد خبازی نانوایان در حدود  ۸.۵ میلیون تن آرد نیازمندیم، خاطر نشان کرد: رویکرد جهادکشاورزی صادرات گندم نبوده، بلکه تامین نیاز داخلی است.

وی در خصوص تولید بذر گندم نیز گفت:میزان تولید بذر گندم در کشور از ۲۹۰ هزار تن در سال ۹۲ به ۴۶۸ هزار تن بذر ناخالص افزایش یافته است.

نظرات ارسال شده
ارسال نظر
نام شما
ایمیل
وب سایت  
 
شرح نظر  
عبارت زیر را در کادر وارد کنید


در حال حاضر شما از مرورگر Internet Explorer نسخه 6 یا 7 استفاده می کنید ، خواهشمند است از نسخه بالاتر این مرورگر استفاده کنید یا مرورگر Mozilla Firefox را که توصیه ما نیز می باشد از اینجا دانلود کنید!