امروز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
خرید تضمینی بیش از ۸.۸ میلیون تن گندم
۱۳۹۶ بيست و نهم شهريور
ارسال لینک مطلب به :
لینک ثابت  |  نسخه ی چاپی  |  ارسال برای دوستان  |  نظرات
 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تا ظهر امروز ۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی در کشور شده است.

خبرگزاری فارس

یزدان سیف در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود، بیش از نیمی از مطالبات گندمکاران همچنان پرداخت نشده و معوق شده، با رد این موضوع گفت:‌ هنگام تحویل گندم از کشاورز در لحظه 50 درصد از پول گندم پرداخت می‌شود و مابقی آن به‌مرور ظرف یکی ـ دو ماه داده می‌شود.

وی تصریح کرد: کشاورزانی که از ماه‌های ابتدایی سال گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده‌اند، تاکنون تقریباً تمامی پول خود را دریافت کرده‌اند و این موضوع مربوط به مناطق سردسیر است که به‌تازگی گندم را تحویل داده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به آخرین آمار خرید تضمینی گندم تا ظهر امروز اشاره کرد و گفت: 8 میلیون و 850 هزار تن گندم به ارزش 115 هزار و 700 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که 79 هزار و 500 میلیارد ریال آن تاکنون پرداخت شده است.

سیف گفت: طی دو هفته اخیر بیش از 3 هزار میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران به‌حساب آنها واریز شد و می‌توان گفت: اکنون تنها 31 درصد از مطالبات باقی مانده است.

به گزارش فارس، استان‌های خوزستان، گلستان و فارس به ترتیب رتبه اول تولید گندم در کشور را دارند و 1440 مرکز خرید به‌عنوان عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گندم‌ها را از کشاورزان تحویل می‌گیرند.

نظرات ارسال شده
ارسال نظر
نام شما
ایمیل
وب سایت  
 
شرح نظر  
عبارت زیر را در کادر وارد کنید


در حال حاضر شما از مرورگر Internet Explorer نسخه 6 یا 7 استفاده می کنید ، خواهشمند است از نسخه بالاتر این مرورگر استفاده کنید یا مرورگر Mozilla Firefox را که توصیه ما نیز می باشد از اینجا دانلود کنید!